Archiwum 2017 - Victoria Radom

Idź do spisu treści

Menu główne:

Archiwum 2017

Ostatnie zawody pięciobojowe w roku 2017 odbyły się w Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Drzonkowie. Memoriał Zbigniewa Majewskiego zgromadził 80 zawodników i zawodniczek z 7 krajów, w kategoriach junior, młodzieżowiec i senior. Nasz klub reprezentowali : Daria Niedziałkowska i Eryk Karnik, oboje w kategorii junior. Dzięki wspaniałej postawie w konkurencji łączonej (bieg ze strzelaniem) Eryk Karnik zdobył nowy rekord życiowy w punktacji końcowej 1034 pkt.

grudzień 2017

_________________________________________________________________________________________

2-3 grudnia 2017r w Centralnym Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale odbyły się Mistrzostwa Polski w Dwuboju i Trójboju Nowoczesnym. Zawodnicy RTP VICTORIA reprezentowali Radom w 20 osobowym składzie. Po dwudniowej rywalizacji najlepiej wypadł Maciej Klimek który zdobył srebrny medal Mistrzostw Polski w trójboju (776pkt) i brązowy medal w dwuboju( 571 pkt), Błażej Węgliński który po pływaniu prowadził w klasyfikacji dwubojowej ostatecznie zakończył rywalizację na 6 pozycji uzyskując 553 pkt. Wśród dziewcząt najlepiej wypadła Nina Podsiadły zdobywając 13 miejsce (739 pkt). Wysoko uplasował się Bartosz Węgliński startujący w formule Penta Day zdobywając 8 miejsce w punktacji końcowej. PZPnow przygotował dla wszystkich uczestników paczki mikołajkowe oraz zorganizował ciekawe spotkanie z Olimpijczykami podczas którego podopieczni trenerów Mariusza Nowakowskiego i Marcina Fokta mogli zrobić pamiątkowe zdjęcia i otrzymać autografy.

Zgrupowanie kadry narodowej w Spale

Bezpośrednio po zakończonym sprawdzianie wytrzymałościowym nasze reprezentantki i reprezentanci uczestniczą w zgrupowaniu kadr narodowych w Spale. Oprócz ciężkich treningów przygotowujących do nowego sezonu wszyscy korzystają z odnowy biologicznej z której Centralny Ośrodek Sportu w Spale słynie.
Całe zgrupowanie zakończy się sprawdzianem terenowym w dniach 4-6.12.2017.

listopad 2017

Daria Niedziałkowska został powołana na zawody międzynarodowe z cyklu "Nadzieje Olimpijskie". Młodzi pięcioboiści rywalizowali w Pradze 19 - 23.10.2017. Zawodniczka RTP VICTORIA  kolejny raz poprawiła swój wynik życiowy. W klasyfikacji końcowej uzyskała 925 pkt.

październik 2017

W czerwcu na obiektach sportowych Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów 18-19 letnich w Pięcioboju Nowoczesnym. VICTORIA RADOM była reprezentowana przez juniorów 18 letnich. Eryk Karnik, Niedziałkowska Daria oraz Sara Smorągiewicz rozpoczęli rywalizację od szermierki, w tej dyscyplinie Daria Niedziałkowska wywalczyła 3 miejsce, w pływaniu była pierwsza a w kombinacji (bieganie+strzelanie) dziesiąta. W klasyfikacji końcowej Daria Niedziałkowska uzyskała 912 pkt co pozwoliło na zajęcie 6 miejsca w Mistrzostwach Polski. Sara Smorągiewicz zajęła 12 miejsce uzyskując 625 pkt a Eryk Karnik 15 miejsce zdobywając łącznia 974 pkt. W sztafetach MIX Sara Smorągiewicz i Banaszek Patryk zajęli 9 miejsce z wynikiem 990 pkt a Daria Niedziałkowska z Erykiem Karnikiem zdobyli 10 lokatę z wynikiem 968 pkt. Po zakończeniu roku szkolnego nasi zawodnicy wyjeżdżają na miesięczne zgrupowanie kadry w Drzonkowie.

lipiec 2017

W Warszawie odbyła się 23 Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży W Sportach Letnich. Rywalizacja młodych pięcioboistów miała miejsce na obiektach sportowych AWF Warszawa w terminie 14-16.07.2017. Do OOM zakwalifikowali się następujący zawodnicy RTP VICTORIA RADOM: Nina Podsiadły, Klimek Maciej, Pluta Aleksander w dwuboju oraz Kasprzak Mateusz w trójboju. W klasyfikacji indywidualnej  Maciej Klimek uzyskał 5 miejsce, Nina Podsiadły 26, Pluta Aleksander 31. W trójboju Mateusz Kasprzak uplasował się na  11 miejscu. Wysoka lokata Macieja Klimka po starcie indywidualnym pozwoliła na zakwalifikowanie się do męskiej sztafety dwubojowej reprezentującej Mazowsze. Po zaciekłej rywalizacji Maciek Klimek wraz z Gromulskim Pawłem i Paradowskim Olafem z Warszawy zdobyli złoty medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży  w sztafecie dwubojowej.

lipiec 2017

W Częstochowie 29-30 kwietnia 2017r odbyła się trzecia edycja Pucharu Polski w kategorii trójbój i dwubój nowoczesny. W tej edycji zawodów wystartowało 15 zawodników z Radomia. Nowym rekordem życiowym popisał się Mateusz Kasprzak startujący w trójboju, uzyskał 814 pkt co pozwoliło mu na zajęcie 3 miejsca w klasyfikacji końcowej.W kategorii dwubój nowoczesny najlepszy wynik uzyskała Nina Podsiadły (17 miejsce) zdobywając 546 pkt (1:05,68 100dow, 3:38,82 1000m bieg). W tej samej kategorii wśród chłopców najwyżej sklasyfikowany został Maciej Klimek zajął 5 miejsce i uzyskał 550 pkt ( 100dow 0:57,57 1000m bieg 03:10,40). 02-04 czerwca 2017 r. W Warszawie odbędą się Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w kategorii czwórbój nowoczesny, w zawodach wystartuje troje naszych reprezentantów: Daria Niedziałkowska, Sara Smorągiewicz i Karnik Eryk. Zachęcamy do śledzenia wyników z tych zawodów.

maj 2017

Zawodnicy RTP VICTORIA zostali powołani w skład Kadry Narodowej Juniorów na zawody międzynarodowe w czwórboju nowoczesnym które odbyły się 7-9.04.2017r. w Wilnie. Nowym rekordem życiowym popisał się Eryk Karnik który uzyskał 955 pkt w klasyfikacji końcowej, poprawił swój najlepszy wynik o 48 pkt. Daria Niedziałkowska zajęła wysokie 7 miejsce uzyskując 855 pkt. Poprawa wyników naszych pięcioboistów daje nadzieje na dobry wynik w kolejnej 3 edycji Pucharu Polski która odbędzie się w Drzonkowie 22-23.04.2017r.

kwiecień 2017

Druga Edycja Pucharu Polski w Pięcioboju Nowoczesnym odbyła się w Drzonkowie 24-26.03.2017r. Zawodnicy RTP VICTORIA wystartowali w czwórboju w  składzie: Daria Niedziałkowska, Sara Smorągiewicz i Eryk Karnik. Jest to pierwszy sezon w którym nasi juniorzy rywalizują w szermierce. Wszyscy zdobyli nowe rekordy w punktacji końcowej, Daria Niedziałkowska 869 pkt, Sara Smorągiewicz 803 pkt, Eryk Karnik 907pkt.

W piątek 4 listopada nasi juniorzy odbyli serię specjalistycznych badań przeznaczonych dla sportowców wyczynowych. Badania odbyły się w Instytucie Sportu w Warszawie z inicjatywy PZPnow, wzięli w nich udział: Daria Niedziałkowska i Eryk Karnik.